Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

23 kwietnia 2018

Zagrożenia internetu – zagrożenia płynące z internetu

zagrożenia internetu – wielu użytkowników internetu tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń tam panujących. Mnóstwo jest osób, które korzystają z komunikatorów różnego rodzaju, czy też czatów dostępnych na stronach www, nie wiedząc jakie konsekwencje to za sobą niesie, gdy nieumiejętnie się nimi posługują.

Zagrożeń takowych jest bardzo wiele. Choćby na przykład wirusy, które mogą zaatakować komputer, gdy nie jest on odpowiednio chroniony. Najprostszym sposobem, w jaki wirus może się przedostać do naszego sprzętu, jest otwarcie pliku, który został uprzednio zainfekowany.

Niestety są osoby, które takowe pliki tworzą tylko po to, by później rozsyłać je do wielu użytkowników sieci. Mają z tego satysfakcję, a nawet szczycą się, że to potrafią. Wirus pochodzący z „chorego” pliku przedostaje się na nasz komputer, blokuje programy, lub wstrzymuje cały system operacyjny. Najgroźniejsze rodzaje wirusów są w stanie zniszczyć całkowicie system komputera i zmusić jego właściciela do oddania sprzętu do serwisu.
Drugim zagrożeniem płynącym z internetu, co może wszystkich zdziwić, jesteśmy pośrednio my sami.

Dlaczego? A no z powodu kontaktu z nieodpowiednimi ludźmi, którzy znają sposoby, by przedostać się do naszego komputera i poczynić na nim spustoszenie. W ręce takowego osobnika mogą dostać się w takim przypadku wszelkie dane dostępne na naszym urządzeniu, łącznie z adresami czy też hasłami dostępu, które sobie zapisaliśmy. Jeśli chodzi o hasła, które zapamiętuje nasz komputer, musimy sobie zdawać sprawę z tego, co się stanie, gdy wpadnie on w niepowołane ręce(np. zostanie nam skradziony).

zagrożenia internetu – Kolejny problem na jaki narażeni są przede wszystkim rodzice, to treści, do których mają dostęp w internecie ich dzieci. Wiele słyszy się o przypadkach pedofilii lub randek młodocianych serferów, które niejednokrotnie bardzo źle się kończą.

To tylko niektóre zagrożenia. Aby bezpiecznie korzystać z komputera, warto zapoznać się z obszernymi informacjami na ten temat i zaopatrzyć siew dodatkowe oprogramowanie zabezpieczające komputery.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!