Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

Współpraca z blogerem – Jak zarabia bloger i czy się to firmom opłaca?

Współpraca z blogerem – Czy warto współpracować z blogerami?

Blogerzy są w dzisiejszych czasach niekiedy celebrytami – udzielają wywiadów, zapraszani są na konferencje i wykłady, piszą książki, a najbardziej znani są często rozpoznawani na ulicy. Reklama od początku swego istnienia korzystała z takich osób, najczęściej to właśnie osoby znane są twarzami i ambasadorami marek. Jeszcze dziś można zobaczyć plakaty i reklamy z osobami, które same od dawna w reklamie wystąpić nie mogą – Audrey Hepburn, Bruce Lee, Michael Jackson.

 

Nawet na naszym Polskim podwórku nie tak dawno głośno było o reklamie pewnej sieci komórkowej, w której użyto wizerunku Lenina, jako osoby, która wprowadza rewolucje cenową (inna sprawa, że spot został szybko zdjęty, a sama firma musiała się gęsto tłumaczyć z takiej formy). Faktem jest jednak, że osoby znane, a zwłaszcza te osoby, które są odbierane pozytywnie, rzeczywiście mogą przekonać do danej marki nowych klientów.
Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z blogerami. Decyduje o tym kilka istotnych powodów. Na pewno ważny jest aspekt finansowy – blogerzy są relatywnie tańsi niż gwiazdy tv. Pojawia się też kwestia reklam – jeśli bloger ma reklamować markę np. serią wpisów, odchodzą od tego koszty wynajęcia studia oraz zespołu do nagrania spotu. Po drugie, przygotowując się do współpracy z blogerem łatwo zrobić reasearch jakie osoby go czytają i wybrać takiego, którego grupa docelowa będzie się pokrywać z grupą docelową marki. Istotna jest też mierzalność kampanii – łatwo możemy sprawdzić ruch na stronie, a co za tym idzie obserwować czy nasze cele zostają zrealizowane (np. poprzez zwiększenie sprzedaży).

Reasumując: współpraca z blogerami nie jest złym pomysłem, o ile ma się ciekawy pomysł i będzie się uważać na kilka podstawowych zasad. Ale to już temat na inny artykuł.

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!