Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

19 kwietnia 2018

WordPress instalacja krok po kroku Podstawowe czynności po zainstalowaniu WordPress

WordPress instalacja krok po kroku Podstawowe czynności po zainstalowaniu WordPress

Podstawowe czynności po zainstalowaniu WordPress

WordPress instalacja krok po kroku.  Gdy już zainstalujemy nasz skrypt i zalogujemy się na niego, program przeniesie nas do tzw. dashboard, czyli panelu administracyjnego Znajdują tam się ogólne informacje o możliwościach skryptu, jego popularności, aktualizacjach poszczególnych modułów oraz głównego oprogramowania, ostatnie posty, zdjęcia, komentarze. Informacje są uzupełniane automatycznie dzięki wbudowanej możliwości oprogramowania polegającej na stałym łączeniu się ze stronami wsparcia WordPress. Podstawowe czynności po zainstalowaniu WordPress https://pl.wordpress.com.

Po lewej stronie znajduje się menu. Wybieramy ustawienia → ogólne. Powinna nam wyskoczyć strona, na której znajdują się informacje o tytule, opisie strony, adresie e-mail, na który będą przychodzić powiadomienia, godzina i data, lokalizacja. Większość tych danych została automatycznie uzupełniona podczas instalacji, tj. tytuł, opis, e-mail. Informacje te możemy modyfikować w dowolnej chwili. Należy zwrócić uwagę na to, że jeśli nie uzupełniliśmy przed instalacją w formularzu naszego opisu, to pojawi się standardowy opis WordPress „kolejna witryna oparta na WordPress” – należy to zmienić.
Kolejną rzeczą, jaką należy od razu zmienić, jest usunięcie wpisu „Witaj świecie”, który znajduje się w zakładce naszego menu administracyjnego pod „wpisy”. To również standardowy wpis WordPress. Następnie przechodzimy do sekcji komentarze i usuwamy komentarz „Pana WordPressa” (kolejny standardowy wpis). Pozostaje nam jeszcze jedna treść, która jest całkowicie niepotrzebna. Tym razem w sekcji „strony”, pod tytułem „przykładowa strona” – również do kosza. Przechodzimy do sekcji „wpisy”, wybieramy kategorie i modyfikujemy kategorię „Bez kategorii”. Oczywiście można dodać od razu swoje.

To tyle czynności podstawowych, które są niezbędne, gdyż wyżej wymienione wpisy będą nam się ukazywać w wyszukiwarkach.

WordPress instalacja krok po kroku – Po zainstalowaniu musimy sprawdzić wszystkie linki menu, admina czy działają. Można dokonać testowych wpisów stron i postów. Należy również sprawdzić „media”. Tam ładujemy pliki, np. ze zdjęciami. Bywa tak, że po instalacji nie możemy ich wgrać. Najczęstszym powodem jest brak folderu „uploads” lub złe jego ustawienia CHMOD (czyt. wyżej, mają być 755 lub 777 w zależności od wymagań serwera). Należy go stworzyć ręcznie. Robimy to za pomocą programu Filezilla. Gdy wykonamy tę czynność, sprawdzamy czy pliki się ładują.

WordPress instalacja krok po kroku – Jeżeli nie mogliśmy znaleźć polskiej wersji WordPress-a możemy zainstalować go w wersji angielskiej. Jedyne co należy zrobić to odpowiednio skonfigurować wp-config.php (pl_PL). Jeśli po zainstalowaniu skrypt nadal jest po angielsku należy wejść po zalogowaniu w zakładkę Update (aktualizacje) w naszym panelu admina. Pojawią się tam dwa linki aktualizacji w wersji angielskiej i polskiej. Trzeba kliknąć „Aktualizuj teraz”.

Przedstawiliśmy niniejszym krótki poradnik WordPress instalacja krok po kroku <strong>instalacji oprogramowania WordPress oraz Podstawowe czynności po zainstalowaniu WordPress. Możecie Państwo jak zawsze poniżej komentować i zadawać pytania do autora. Czekamy również na Wasze sugestie co do tematyki kolejnych artykułów.

Zapraszamy do kontaktu – tworzenie stron www internetowych wordpress, tworzenie stron responsywnych RWD.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!