Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.
24 kwietnia 2018

Strona mobilna, czy strona responsywna?

Jakiś czas temu przy naszych realizacjach otrzymywaliśmy mnóstwo pytań od naszych Klientów – czy polecamy stronę responsywną, czy mobilną? Nasuwa to mnóstwo pytań do Klientów, gdyż odpowiedź jest uzależniona od tego, jaki tak naprawdę efekt chcemy uzyskać. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, która jest lepsza, to zależy od subiektywnej opinii Klienta, budżetu oraz efektu uzyskanego przez mobilną stronę, czy też responsywną.  
STRONA MOBILNA Strona mobilna jest stworzona wyłącznie dla użytkowników wszystkich urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów, czytników e-booków. Nie jest ona stworzona z myślą o przeglądaniu jej na pc. Z praktycznego punktu widzenia mamy dwie strony – normalna (pc) i mobilna (smartfon, tablet, inne). Zwykle strona mobilna posiada inną grafikę, nawigację, a także i domenę. Musimy również zauważyć, że wiąże się to z podwójnym wpisywaniem treści – poprzez Panel Administracyjny strony zwykłej i mobilnej. Ze względu na fakt, że jest ona postawiona na innej domenie, potrzebujemy dodatkowo nowych treści do naszej wersji mobilnej strony internetowej. Dlaczego? Nie zapominajmy o google – tworząc wersję mobilną z tymi samymi treściami co na naszej stronie zwykłej, tworzymy tzw. Duplikat strony, co jest niekorzystne. Jak wygląda taka strona w praktyce? Po wejściu na stronę, automatycznie ładuje się strona mobilna, jak tylko wykryje korzystanie ze strony przez urządzenie przenośne. Lepiej wybrać osobną domenę niż utworzyć subdomenę strony zwykłej, choć w Polsce drugie rozwiązanie jest tańsze i częściej wybierane. Przykład takiej domeny to m.nazwadomeny. pl lub mobile.nazwadomeny.pl. Zwykle jest również link do pełnej wersji strony. Użytkownik korzystający z kilkucalowego tableta często woli przeglądać stronę w jej pełnej wersji, zamiast mobilnej. Zanim utworzymy stronę mobilną, trzeba zaplanować wygląd w ten sposób, by pamiętać o sposobie nawigowania. Standardowy układ od góry: tytuł, przyciski do nawigacji, treść strony, stopka. Pamiętajmy przy jej testowaniu, że mnogość urządzeń przenośnych jest coraz większa. Nawet jeśli sprawdzamy ją na smartfonie, to wcale nie oznacza, że na innym urządzeniu będzie wyglądać podobnie. Aby lepiej sprawdzić mobilną stronę, polecamy zainstalować bezpłatną wersję przeglądarki mini Opara – emulator online różnych urządzeń.
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!