Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

Dodane przez Marcin B
11 kwietnia 2018

Responsywna Strona (Responsive Web Design) – to trendy, czy obowiązek?

Coraz częściej pojęcie RWD Responsywna Strona spotykamy w artykułach branżowych, na stronach Agencji Interaktywnych, magazynach. Nic dziwnego, że nagle zaczęto mówić głośno o stronach responsywnych. Jak wiemy, ostatnie lata to przełom technologicznych gadżetów. Iphone i marka Apple stała się legendą, Samsung goniąc za konkurencją wyprodukował kolejnego smartfona. Efektem tego jest fakt, że na ulicach obecnie trudno zobaczyć kogokolwiek ze starą legendarną Nokią 3310 (pamiętacie?).

W ostatnich latach szybko zaczęła rosnąć ilość urządzeń, dzięki którym możemy przeglądać Internet. Przejrzeliśmy się raportom wykonanych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research oraz spółki NoNoobs. Jaki jest efekt? Prawie 60 % badanych posiada więcej niż jedno urządzenie. Wśród badanych 90 % użytkowników smartfonów poinformowało, że noszą go przy sobie. Dla porównania, wśród osób użytkujących tablety, deklarację o jego noszeniu przy sobie złożyło jedynie 29 %. Okazuje się, że standardowy użytkownik rano przy porannej gazecie przegląda wiadomości na tablecie, w drodze do pracy słucha muzyki na smartfonie, w pracy korzysta z pc, na lunchu zakupy wykonuje przez smartfona, wieczorem ogląda film na tablecie. Urządzenie mobilne to nie tylko przedmiot, który odgrywa coraz to większą rolę w życiu rozrywkowym. To również urządzeni, służące naszym finansom, zakupom, edukacji, szukania usług, produktów. Lista jest długa, sami możemy spojrzeć na swoje codzienne czynności- czego szukamy, co oglądamy, sprawdzamy. Jeśli nawet przyjmiemy, że na dzień dzisiejszy średnio co trzeci użytkownik telefonu komórkowego posiada smartfona (różne dane mówią o liczbach od 31 do 44 proc.), to wystarczy, że przyjrzymy się ofercie operatorów (ponad 90 proc. oferty nowych telefonów to smartfony), by zanalizować, że moment, kiedy co dziesiąty Polak nie będzie posiadał smartfona jest niemal na wyciągnięcie ręki. Te dane mają znaczenie dużo głębsze. Biorąc pod uwagę fakt, że 9 na 10 poszukiwań produktów, usług czy firm kończy się dalszymi działaniami, z czego ponad 70 % w ciągu godziny od wejścia na stronę. W praktyce w ciągu 15 sekund 90 % użytkowników smartfonów wychodzi ze strony bez responsive web design. Efektem jest strata potencjalnego Klienta i zysków, które firma mogłaby przynieść, gdyby tylko ich strona byłaby Responsywną Stroną. Okazuje się zatem, że cena strony responsywnej jest niska w porównaniu do zysków, jakie tracimy, gdy nasza strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych.
Responsywna Strona, Responsive web design (RWD) to technika projektowania strony www lub poprawienia już istniejącej w taki sposób, aby jej wygląd, układ jak również nawigacja była prosta i czytelna dla użytkowników zarówno smartfonów, tabletów, jak i komputery PC. W praktyce strona nie responsywna jest ciężka do obejrzenia na smartfonie. Wszystko to sprawia, że responsywność strony internetowej jest już niemal koniecznością. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków, jeśli nie chcemy stracić potencjalnych Klientów, może się to wiązać z przebudową całej strony celem dostosowania jej do wersji mobilnej. Ważnym aspektem jest również nie tyle, że strona jest responsywna, co intuicyjność strony dla zwykłego użytkownika. Zlekceważenie poruszanego bowiem tematu z miesiąca na miesiąc pociągnie za sobą coraz to wyraźniejsze skutki – spadek ruchu na stronie internetowej, spadek sprzedaży w sklepie internetowym. Dlatego patrząc w przyszłość, już teraz zadajmy sobie pytanie.

A czy Twoja strona jest responsywna i intuicyjna zarazem dla urządzeń mobilnych?

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!