Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

23 kwietnia 2018

Reklamy google czy facebook. Czy Google i Facebook walczą o reklamy?

reklamy google czy facebook – Barcelona – wypowiedział się Zuckerberg. Czy Google i Facebook walczą o reklamy?
Twórca Facebook’a przemówił podczas barcelońskiego Mobile World Congress. Wypowiedział się na temat łączności pomiędzy ludźmi, która to jest możliwa dzięki internetowi. Przedstawił podczas swojego wystąpienia inicjatywę Internet.org.

Czy Google i Facebook walczą o reklamy?

– Chcemy umożliwić ludziom łączność…, chcemy łączyć ludzi z ludźmi. Chcemy, by…, dzielili się poprzez naszą aplikację przeżyciami – mówił.

Mark Zuckerberg wyjaśniając rolę Facebook’a, wspomniał również o tym jak ważną może pełnić funkcję ten społecznościowy portal, w biznesie. Przypomniał, że firmy mogą tutaj za darmo jak i po dokonaniu opłaty dodatkowej reklamować swoje produkty. I ta kwestia interesuje każdego przedsiębiorcę ale nie tylko, bowiem reklamowane są strony również inicjatywy pełniące rolę non-profit czy nawet strony prywatne. To oczywiście odbija się na budżecie i rodzajach kampanii reklamowych. Te z kolei muszą być odpowiednio zaplanowane i biorąc pod uwagę szczegóły tej wypowiedzi podczas spotkania w Barcelonie, marketingowiec planujący działania, ma już pewien obraz grupy docelowej. Jest ona inna niż ta gdzie zamawiamy reklamy Adwords.

Adwords – temat poruszamy ponieważ jest wiele doniesień w Internecie, o trwającej walce o klienta – reklamodawców pomiędzy korporacjami Google i Facebook. Lecz to chyba tylko pojęcie medialne i to media wykreowały sobie linię informacji na ten temat pt. „Walka gigantów”, bowiem reklamy w obu korporacjach przynoszą wymierne korzyści, działając nawet jednocześnie w jednej kampanii – reklama dociera do maksymalnej liczby odbiorców. Specyfika Adwords jest bardziej przydatna na typową sprzedaż, natomiast Facebook na wzrost odwiedzin. Trudno zatem porównywać te kwestie do walki, bo są zbyt różne.
Wspomniana konferencja miała miejsce 3 marca 2015 roku

Kontakt z Agencją – Kliknij TUTAJ

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!