Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

Reklama outdoor – konieczność czy wydatek.

Na każdym kroku atakują nas reklamy – bilbordy, ulotkarze, jeżdżące samochody z głośnymi reklamami. Są to rzeczy, od których nie możemy uciec, choćbyśmy chcieli. Nie możemy ich wyłączyć jak telewizora, radia czy komputera. Czy tego chcemy czy nie stajemy się częścią grupy, do której skierowana jest dana reklama, nawet jeśli pośrednio. Wiele osób protestuje przeciwko wykorzystaniu przestrzeni publicznej do tego typu celów, jednak sprytne firmy obchodzą te przepisy umieszczając np. bilbordy na prywatnych posesjach, których właściciele chętnie udostępniają tę powierzchnię za odpowiednią opłatą.

 

Czy taka reklama na pewno się opłaca? Czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w inny sposób na rozreklamowanie swojego produktu?

Okazuje się, że odpowiednio dobrana kreacja outdoorowa może przysporzyć więcej klientów niż inne kanały. Dużo osób weźmie np. ulotkę firmy, która w rzeczywistości ich kompletnie nie interesuje, tylko dlatego, że ktoś je o to prosi. Działa tutaj psychologia, która mówi, że większość osób czuje się niekomfortowo odmawiając małych przysług. Dzięki temu można dotrzeć do osób potencjalnie niezainteresowanych, które jednak mogą stać się klientami firmy.

Z drugiej strony warto zaznaczyć, że zazwyczaj reklama outdoorowa jest raczej krótkotrwała – większość ludzi ma określone ścieżki, którymi podąża do pracy czy szkoły. Bilbord z tym samym obrazkiem i tekstem po pewnym czasie przestanie kompletnie zwracać ich uwagę, co oznacza, że czas przenieść się w inne miejsce bądź po prostu uaktualnić kreację.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!