Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.
24 kwietnia 2018

Punkty lojalnościowe, a przywiązanie do marki

Marki borykają się z wieloma problemami w dotarciu do klienta. Jedną z najważniejszych jest bardzo liczna konkurencja. Jest to jednocześnie ogromna zaleta, jak i wada. Oczywiście dla potencjalnych klientów jest to bardzo duży plus – dzięki temu, że na rynku istnieje wiele firm, oferujących bardzo podobne produkty czy usługi, ich ceny muszą być niższe. W przypadku monopolu, jedna marka mogłaby narzucać niebotyczne marże na swoje produkty.  

 Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to oczywiście minus, ponieważ nie tylko musi on przystosować cenę do rynku zbytu, ale również musi przekonać do siebie klienta. Samo zachęcenie do skorzystania z konkretnie naszej oferty staje się problematyczne, gdyż należy wydać odpowiednie środki na reklamę, jednak z czasem pojawia się kolejna trudność, a mianowicie, jak przekonać klienta, aby wciąż wybierał właśnie naszą firmę. Jednym z rozwiązań, które stosuje coraz więcej firm są punkty lojalnościowe. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu, że korzystamy z konkretnej oferty uzyskujemy określone punkty, które zapewniają nam profity – mogą to być zniżki na kolejne produkty, gadżety bądź nagrody niespodzianki. Pomimo, że może się wydawać to nieefektywne, wiele osób przywiązuje się do danej marki. Bardzo często bywa tak, że nawet jeżeli po pewnym czasie przestają oni zbierać punkty, ponieważ kończy się np. promocja i tak korzystają z danej firmy, ponieważ przyzwyczajają się do ich usług – a właśnie na tym zależy marce.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!