Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

19 kwietnia 2018

Project Zero Google wydłużył okres na likwidacje usterek do 104 dni

Project Zero Google od czego się zaczęło? Zaczęło się od kłótni Google z Microsoft-em. Wyszukiwarkowy gigant doprowadził do niej poprzez opublikowanie tzw. „dziury” w oprogramowaniu systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8,1.

W ramach inicjatywy „Project Zero” Google prowadzi program, wg. którego jeśli we wprowadzonym na rynek oprogramowaniu pojawi się usterka zagrażająca prywatności, to informacja o tym fakcie zostaje publicznie podana dla wszystkich. Jednak, następuje to dopiero po 90 dniach od wykrycia wady. Tak było przed wspomnianą kłótnią dwóch korporacji. Zwada wyłoniła się po tym, jak Google opublikowało, że wspomniane systemy mają wadę dnia zero, przez którą można było włamać się do komputera osobistego i manipulować danymi znajdującymi się na nim. Microsoft spóźnił się i usterki nie usunął w ciągu 3 miesięcy.
Ten incydent spowodował, że Google postanowiło dodać kolejny okres. Przed upływem 90-tego dnia twórcy oprogramowania powinni zgłosić naprawę usterki lub informację, że jeszcze nie zdołali tego zrobić. W takiej sytuacji, w ramach wspomnianego „Project Zero”, rzetelni producenci otrzymywać będą dodatkowe 14 dni na naprawę.
Project Zero Google – kontrola jest potrzebna i to chyba nie podlega dyskusji, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z konsekwencji utraty danych lub przejęcia ich przez osoby niepożądane. Ale widać też, że nawet ci „wielcy” w biznesie, nie są idealni i zdarza się, że produkują coś wadliwego. Dokładniej mówiąc – programują. To też jest dowód na to, że monopol całkowity nie istnieje – firmy wzajemnie się kontrolują i poprzez takie działania zdobywają sobie zaufanie wśród klientów.

Microsoft oburzył się z powodu zachowania Google. Widać z tego, że Google bierze sobie do serca i zdecydował się złagodzić swoje postępowanie w tej sprawie, dokładając do 90 dni kolejne 14 dni.

Więcej na WIKIPEDIA

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!