Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

23 kwietnia 2018

Pozycjonowanie stron www jest źle rozumiane i dosadnie stosowane

Pozycjonowanie stron www jest źle rozumiane i dosadnie stosowane. Co mamy na myśli w tym tytułowym stwierdzeniu? Otóż to, że jest wszech obecnie stosowane hasło „bez pozycjonowania strona nie ma przyszłości”
Można oczywiście interpretować to w różnoraki sposób lecz głównym zamysłem tego hasła jest świadomość, że użytkownik musi zlecić komuś pozycjonowanie lub robić to samodzielnie. To pojęcie według niektórych jest stosowane na zasadzie „czarnego marketingu” czyli wywołanie decyzji zakupu usługi na podstawie groźby słabego wyniku w wyszukiwarkach. Mowa o stronie, która ma być pozycjonowana – nie ma czynności SEO, strona nie istnieje.

Pozycjonowanie stron www to tego rodzaju oferty najczęściej tytułowane są w mailach:
„Twoja strona nie istnieje w Google”

Nieświadomy użytkownik niemal zawsze stresuje się na widok takich zdań i sądzi, że robi coś źle. Trochę w tym prawdy ale tylko pod względnej wyższej pozycji dzięki wzmożonym działaniom sprowadzającym się do pozycjonowania. Najogólniej jednak – nie można tak bardzo to interpretować czyli sądzić, że gdy strony nie pozycjonujemy strony www to ona nie istnieje i nie ma szans.

Algorytmy na podstawie, których wyszukiwarki ustawiają strony pod danymi hasłami, zmieniają się często i co jakiś czas jest brane całkiem inne kryterium klasyfikacji treści. Wszystko uzależnione jest od rynku medialnego, przeważających trendów i wyszukiwarki również podążają za modą. Użytkownicy internetu – to te osoby, które mają największy wpływ na zachowywanie się poszczególnych aplikacji typu „search”.

Zatem wniosek jest jeden – jakby nie patrzeć na pojęcie pozycjonowania, treści są kluczowym elementem decydującym o tym, czy strona jest wysoko czy nie. Musimy trafiać w gusty użytkowników nie tylko tematyką lecz też sposobem przedstawiania wiedzy i stylem pisania o danych wydarzeniach. To nie tylko słowa ale też filmy i grafika decydują o tym jak wysoko będzie nasza strona.
Pozycjonowanie STRON WWW to dodatkowe czynności, które nie raz bardziej szkodzą niż przynoszą zyski.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!