Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

19 kwietnia 2018

Jak zainstalować WordPress? Podstawowe informacje o tym CMS-ie

instalacja wordpress Jak zainstalować WordPress? Podstawowe informacje o tym CMS-ie Oprogramowanie WordPress to system zarządzania treścią, który oparty jest na wolnej licencji, a więc jest bezpłatny. Pierwotnie zakładano, że większość stron internetowych budowanych za pomocą tego skryptu ma być blogami. Jednak z…

instalacja wordpress

Jak zainstalować WordPress? Podstawowe informacje o tym CMS-ie

Oprogramowanie WordPress to system zarządzania treścią, który oparty jest na wolnej licencji, a więc jest bezpłatny. Pierwotnie zakładano, że większość stron internetowych budowanych za pomocą tego skryptu ma być blogami. Jednak z upływem czasu, system rozwinął się dzięki coraz większej społeczności, która go używa i aktywnie udoskonala. Wprowadzono szereg zmian z elementami CMS, czyli systemu typowo stworzonego do tworzenia portali. Największą jego zaletą jest prostota, obsługa w wielu językach, dostępność informacji nt. rozwoju błędów, problemów, itd. Posiada on wiele dodatkowych modułów funkcjonalnych i szablonów graficznych. a wszystko to jest bezpłatne.

System można pobrać ze strony www.pl.wordpress.org (polska wersja). Przed pobraniem należy zainstalować na swoim komputerze specjalny program do wrzucania plików na serwer, na którym będzie znajdowała się nasza strona. Stronę opartą o WordPress można zbudować najpierw na naszym komputerze, instalując skrypt na lokalnym serwerze, stworzonym przez nas lub bezpośrednio już na serwerze, na którym będzie widniała strona. Wspomniane wyżej oprogramowanie, które jest wymagane do wysłania plików to np. Total Commander lub Filezilla. To najbardziej spotykane i bezpłatne programy.

W kolejnych artykułach przedstawimy cały proces instalacji WordPress krok po kroku. Zachęcamy do zadawania pytań autorowi w komentarzach.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!