Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

11 kwietnia 2018

Jak zainstalować skrypt WordPress? Proces instalacji

1. Po pobraniu paczki w formacie .zip, należy rozpakować pliki na własnym komputerze.
2. Następnie uruchamiamy program Filezilla lub Total Commander. Logujemy się za jego pośrednictwem do naszego serwera. Login i hasło udostępnia nam operator hostingu. Pojawią się nam podstawowe foldery znajdujące się pod adresem ftp naszej domeny.

3. Rozpakowaną paczkę plików zaznaczamy w całości przyciskając lewym klawiszem myszy i przytrzymując go cały czas (lub za pomocą funkcji kopiuj-wklej) przenosimy do odpowiedniego folderu w otwartym programie Filezilla lub Total Commander. W większości przypadków na serwerach dobrze skonfigurowanych będzie to folder Public_HTML. Często bywa , że po uruchomieniu wykazu plików naszej strony – folder ten nie będzie od razu widoczny. W takim przypadku należy znaleźć folder Domains. Otworzy nam się lista naszych stron/domen, które będziemy obsługiwać. Należy wybrać odpowiednią, do której mamy zainstalować skrypt WordPress. Plik będzie nosił nazwę tej domeny i po jego otworzeniu pojawi nam się m.in. folder Public_HTML. Tam wrzucamy całość plików oprogramowania WordPress.
4. Po wgraniu plików i uruchomieniu późniejszej instalacji może okazać się, że nasz skrypt nie będzie chciał wykonać tego procesu ze względu na złe ustawienia tzw. CHMOD folderów i plików. Często jest tak, że należy nadać folderom wp-includes, wp-admin, wp-content wartości 755.

UWAGA: Niektóre serwery po zalogowaniu się na konto ftp nie posiadają żadnych folderów. W takim przypadku wszystkie pliki WordPress wrzucamy bezpośrednio. Przed wrzuceniem plików na ftp należy stworzyć bazę danych MySQL. Robimy to w panelu naszego konta na serwerze, do którego dostęp jest możliwy za pomocą strony naszego usługodawcy hostingowego.

1. Tworzenie bazy danych MySQL polega na zalogowaniu się do panelu klienta na stronie dostawcy serwera dla naszej domeny.

2. W panelu najczęściej bywa to opcja DirectAdmin – wybieramy „zarządzanie bazami danych” lub „bazy danych MySQL” (w zależności od nazewnictwa jakie zastosowano).

3. Wybieramy „utwórz nową bazę”. Program zapyta nas o nazwę, którą trzeba wpisać w odpowiednim miejscu. Przed tym miejscem znajduje się z reguły nasz login do panelu ogólnego. Pod spodem będzie podobnie i w pustym polu wpiszemy wymyśloną nazwę użytkownika (może być taka sama jak nazwa bazy). Po wpisaniu nazwy w puste pole przechodzimy do następnego, gdzie należy wpisać wymyślone hasło. Po zatwierdzeniu dane przeważnie wyglądają tak: 1234_nazwabazy,
1234_nazwauzytkownikabazy,
localhost (w zależności od serwera).

W kolejnej części przedstawimy edycję pliku wp-config.php. Jeśli maja Państwo pytania, prosimy zadawać je w komentarzach pod artykułem.

Redakcja Pearbrand

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!