Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

Jak utrzymywać poprawne relacje Agencja – Klient?

Zarobek wielu firm usługowych i Agencji Interaktywnych(jeśli nie wszystkich), w większości zależy od poprawnych relacji z klientem. Jedynie jego zadowolenie zapewni nam kolejne zlecenia bez konieczności przygotowywania nowych ofert i brania udziału w kolejnych przetargach.

 

Jak utrzymywać poprawne relacje Agencja – Klient?

Nieraz bywa tak, że dzięki usatysfakcjonowanemu klientowi działania agencji rozszerzają się z jednych zadań na kolejne. Często można spotkać się z opiniami, z którymi większość raczej się zgadza, że lepiej jest dobrze współpracować z jedną firmą, niż średnio z trzema. Należy pamiętać, że dodatkowe przetargi to dodatkowy czas i pieniądze, które należy przeznaczyć na przygotowania, a nie zawsze się to zwraca. Jak więc zadbać o to, aby nasi klienci wracali do nas z kolejnymi budżetami?
Przede wszystkim ważna będzie osoba kontaktowa – account bądź project manager. Czy jest on osobą otwartą? Czy dobrze się czuje w danym projekcie? Czy prywatnie dogadywałby się z klientem równie dobrze jak na stopie zawodowej? Dopiero jeśli na wszystkie te pytania odpowiedź jest twierdząca możemy być spokojni. Należy pamiętać, że firma, z którą zaczynamy współpracę również składa się z ludzi, którzy na różne osoby reagują inaczej. Ważne jest, aby klient czuł się dobrze, mógł mówić co mu nie pasuje, albo co należy zrobić. Oczywiście należy posiadać także sztukę asertywności, ponieważ pamiętajmy o tym, że pomimo popularnej definicji – klient NIE zawsze ma rację. I to właśnie naszym zadaniem będzie wyperswadowanie mu niezbyt trafnych pomysłów.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!