Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

Firma na portalu społecznościowym – obowiązek czy zachcianka?

Firma na portalu społecznościowym- obowiązek czy zachcianka?

Wiele marek zastanawia się nad tym, czy ich firma powinna znajdować się na portalach społecznościowych. Wybór jest bardzo wielki – Facebook, Twitter, Pinterest, Snapchat, YouTube i wiele, wiele więcej – każdy może odnaleźć coś dla siebie. Pojawia się jednak pytanie czy takie działania mają sens, a nie są wyłącznie marnowaniem czasu i pieniędzy.

Każda marka, które chce zacząć działać w social media, musi zadać sobie pytanie, co pragnie w ten sposób osiągnąć – polepszyć wizerunek, zwiększyć sprzedaż, wzmocnić przekaz informacji, odnaleźć nowe źródła dotarcia do klienta? Po zdefiniowaniu zadań, należy zastanowić się nad problemami, z którymi może zmierzyć się firma. Wiele marek ignoruje ten krok – skoro tyle innych firm pomyślnie działa w sieci, to przecież ja mogę robić to samo. Otóż nie zawsze.

Należy przede wszystkim pamiętać, że Internet jest to domena młodych – oczywiście możemy rozpocząć kampanię skierowaną do osób starszych, należy jednak zastanowić się, czy ich liczba będzie wystarczająca, aby koszty mogły pokryć ewentualne zyski. Poza tym wiele marek nie do końce definiuje jak będzie wyglądał ich „ton of voice”, a więc sposób w jaki będą pisać – czy będzie to styl potoczny, czy raczej formalny, żartobliwy czy poważny. Często takie błędy prowadzą do mini kryzysów:

Pamiętajmy, że zasada, o której jeszcze mówią niektórzy marketingowcy „Nie ważne jak mówią, byle mówili” odchodzi do lamusa. Internet jest łatwo dostępnym medium i każda wpadka na profilu niewątpliwie szybko się rozniesie.

Social media mogą być wielką szansą, ale też wielkim ryzykiem.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!