Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

Czy warto istnieć bez Facebooka?

Czy moja firma powinna znaleźć się na Facebooku – to pytanie zadaje sobie wielu początkujących biznesmenów i menadżerów. Wiele Start Upów rozpoczyna właśnie od tego – wszak jeśli nie ma Cię w sieci, nie ma Cię w ogóle. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy. Otóż sprawa jest bardziej skomplikowana. Pojawienie się firmy na niebieskim portalu przecież wcale magicznie nie zapewni nowych klientów, jednak skoro szefostwo sobie tego życzy, należy to wprowadzić w życie.

Od tego momentu rzecz może się odbyć na dwa sposoby – albo firma zdaje sobie sprawę, że social media opierają się na public relations i bez znawców tematu niewiele wskórają. Wtedy owa firma rozpisuje brief, stara się jak najdokładniej określić cele, co tworzy markę, etc. Zgłaszają się do kilku agencji, które przygotowują jej ofertą wraz z określoną strategią. Wszystko zaczyna działać ładnie i sprawnie. Drugą możliwość jest zlecenie tego pani Krysi z księgowości. Rzecz taka ma miejsce zazwyczaj w małych firmach, gdzie prezes myśli sobie, że skoro Krysia i tak ma konto na Facebooku, to przecież będzie wiedzieć co tam pisać.

Rzeczona pani, do której całej masy obowiązków dochodzi jeszcze jeden, stara się jak może – wrzuca śmieszne zdjęcia kotów, posty o tym, że już piąteczek itp. I tylko nagle okazuje się, że te działania nie dają NIC. Prezes oczywiście zaskoczony, nie tak miało być przecież, no ale trudno, widocznie jednak nie trzeba mieć tego całego Facebooka.

I tu pojawia się pytanie – trzeba czy nie? Każda firma powinna odpowiedzieć sobie na pytanie, na ile jej będzie to potrzebne, a na ile jest to zachcianka. I zacząć to robić – byle profesjonalnie

 

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!