Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

24 kwietnia 2018

co to jest reklama – różnice między reklamą krótko- i długoterminowo

Każda firma posiada swą reputacje. Swą reputacje posiada osiedlowy sklep warzywny i wielka sieć supermarketów, mała firma budowlana i międzynarodowy deweloper – różni się jedyne zasięg, w jakim opinia o danej firmie krąży. Rozpoznawalność marki zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest oczywiście reklama. Odpowiednio dobrana może być źródłem pozyskania nowych potencjalnych klientów, a także zwiększenia świadomości marki. Niewłaściwa reklama to, w najlepszym przypadku, wyrzucanie pieniędzy, zaś w najgorszych przypadkach tworzenie czarnego PR-u.eczne i efektywne.

 

Wiele firm zastanawia się czy mając określone środki lepiej przygotować krótką, ale bardzo intensywną kampanię, czy jednak rozłożyć ją w czasie z mniejszą intensywnością. Warto się nad tym zastanowić dłużej, gdyż często właśnie to będzie decydowało o sukcesie bądź porażce.

Reklama krótkofalowa powinna być użyta wtedy, gdy chcemy się skupić np. na konkretnej promocji, która będzie ograniczona czasowo. Zależy nam, aby dowiedziało się o niej jak najwięcej osób w jak najkrótszym czasie. Z drugiej strony jest reklama długofalowa, gdy chcemy np. przekazać informacje o promocji stałej bądź budować wizerunek marki. Z reguły reklama długofalowa powinna w większym stopniu skupiać się na ukazaniu samej marki w pozytywnym świetle, niż na konkretnej ofercie. W rezultacie przekłada się to na sprzedaż, jednak wymaga większych nakładów pracy, analiz oraz badań. To oczekiwania firmy powinny definiować sposób reklamy, oba bowiem posiadają swoje plusy i minusy.

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!