Potrzebujesz porady? Zapraszam. 791 380 012.

23 kwietnia 2018

aktualizacja-protokolu-http/

Aktualizacja protokołu HTTP – Codziennie w Internecie jest wpisywanych setki tysięcy haseł i to zapewne wpływa na szybkość korzystania z zasobów, jakie są dostępne poprzez wyszukiwarki. W roku 1999 po raz pierwszy był aktualizowany protokół http. Zatem minęło 15 lat.

Tim Berners-Lee jest autorem tego pierwszego protokołu dla stron www i przez wielu jest uważany za ojca Internetu. Przez ten okres, powstało miliony stron, które budowano w różnych technikach. W zależności od celu, strony mają większą lub mniejszą pojemność, są bardziej skomplikowane lub mają jedynie kilka zakładek i są „lekkie” – szybko się wgrywają. Na pewno na rynku przeważają te serwisy, które mają wiele treści i to jest powód wolniejszego ładowania. Po tych wspomnianych 15 latach, dzięki m.in. Google i projektowi o nazwie SPDY (speedy), powstała aktualizacja protokołu http/2. Tego zadania podjęło się stowarzyszenie IETF (Internet Engineering Task Force). Najnowszy protokół http2 będzie udostępniony za kilka tygodni. (w oparciu o informację Business Insider).

W nawiązaniu do tej dobrej wiadomości, należy wiedzieć, że zwiększenie szybkości wyszukiwania i uruchamiania adresów www, zależy nie tylko od tego protokołu. Najbardziej istotną rolę odgrywa optymalizacja wydajności strony, na którą składa się całą gama czynników. Programiści muszą budować witryny zgodnie z wytycznymi html, css w sposób optymalny czyli powinni stosować czyste i prawidłowe kody bez zbędnych powtórzeń i nadmiaru znaków tzw. śmieci, spacji itd. To jest jednak zmartwienie twórców witryn. Firmy, które zamawiają projekty stron dla swojego biznesu, powinny najpierw przeanalizować, kto i w jaki sposób chce dokonać zlecenia budowy strony. W tym celu jest przydatne portfolio, a w przypadku osoby fizycznej – udokumentowane doświadczenie. Gdy dokonamy wyboru kompetentnych twórców stron, mamy pewność, że nasz portal będzie sprawny i szybko się uruchomi.

Kontakt z naszą Agencją znajdziesz TUTAJ

Poprzedni artykuł Następny artykuł

Formularz kontaktowy

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego
Chcesz porozmawiać o ofercie?
Oddzwonimy do Ciebie
do 60 sekund!

Podaj swój numer telefonu:

Możesz też zadzwonić pod numer
791 380 012

Oświadczam, że zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego

Podany numer telefonu posłuży wyłącznie do kontaktów w celu przedstawienia oferty interesującej Cię usługi. Nie będzie on przechowywany, ani przekazany innej firmie.

Sortuj według ceny

Cena: 59zł12001zł
Zostaw numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie!